İMES OSB’de Düzenlenen 2. Ekonomi Sohbetlerine Yoğun Katılım

İMES OSB Sercan Sağlam Anaokulumuz’da Öğretmenler Günü’nü Kutladık
26 Kasım 2019
İMES OSB’de Habertürk Canlı Yayını’yla “Türkiye BES’leniyor” Paneli Gerçekleştirildi
30 Aralık 2019

İMES OSB olarak düzenlediğimiz eğitim ve panellere her geçen gün ilgi giderek artıyor. İMES OSB Toplantı Salonunda gerçekleştirdiğimiz (17.12.2019) II. EKONOMİ SOHBETLERİ buluşmasında Ekonomist ve Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü BOZKURT, Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GÜLDAĞ ve Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan KÜÇÜKAY panelist olarak konuşmalarını yaptılar.

2019 yılı ekonomik görünümünün yorumlandığı panelde, sanayicilerimize bütçe oluştururken dikkat etmesi gereken konular üzerinde bilgiler verilirken, sektörün şu anki durumunu, dünyada neler yaşandığını, ekonomik ve siyasal gelişmelerle birlikte sektördeki tehdit unsurları da konuşuldu.

İMES Sanayi sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal AKAR’ın, Müteşebbis Heyetimiz ve bir çok sanayicimizin katılım gösterdiği panelde, 2019 yılı değerlendirilerek 2020 yılında yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

Jeopolitik araç olarak kullanılan teknolojinin ve yapay zekanın önemini vurgulayarak tüm sanayicilerimize ürün geliştirme ve teknolojiyi yakından takip etme çağrısında bulunuldu. Tüm panelistler sanayimizin gelişimi için topyekun mücadele vurgusu yinelendi.

Panelistlerin konuşmasının ardından sanayicilerimiz ekonomideki sorunlar ve tehditlerle nasıl mücadele edeceğine karşı sorularına cevap aradılar.

Soru cevap bölümünün ardından Yönetim kurulu Başkanımız İrfan KÜÇÜKAY, katılımlarında dolayı Panelistlere ve Sanayicilerimize teşekkür etti.

Panelimiz, katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çekilerek sonlandırıldı.

İMES MM