İMES’ten Ankara Atağı

Sanayi İşletmelerinde Başarılı Verimlilik Uygulamaları İle Güncel Verimlilik Çalışmaları
20 Aralık 2018
Zafer Kalkınma Ajansı’ndan Bölgemize Ziyaret
16 Ocak 2019

Fizibilitede sona gelindi, Mükemmeliyet Merkezi uygulamaya geçmeye hazır.

Bölgemizde yapılması planlanan Uygulamalı İleri Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi  Projemizde sona gelindi.  20.12.2018 tarihinde İMES OSB Yönetim Kurulu Üyesi Kerim ÇOLAKOĞLU, İMES OSB Bölge Müdür Yardımcısı Onur KESİCİ, Baki Danışmanlık Genel Müdürü Burak DİLER ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) yetkililerinin de yer aldığı heyetin fizibilite raporunu görüşmek amacıyla gerçekleştirdikleri Ankara ziyaretinde fizibilite raporunun son hali ele alındı. Kalkınma Bankası tarafından hazırlanan fizibilite raporunun da onaylanmasıyla Merkez adım adım proje sürecini tamamladı. Son imzaların da atılmasıyla kısa sürede çalışmalarına başlanması planlanan merkezin hazırlıkları bölgemizin en öncelikli projelerinden biri durumunda.

Görüşme Krediler Biriminde Devam Etti

Fizibilite görüşmesinin ardından 2. bir görüşmeye geçilerek Kalkınma Bankası Kredi Pazarlama Daire Başkanı Sedat Nuri AYANLAR  ve Kalkınma Bankası Kredi Pazarlama Daire Müdürü Özlem Şahin ile özellikle KOBİ sınıfına giren firmaların yatırımlarını karşılayacak kredi çalışmaları ele alındı.

Gelecek dönem çalışmalarında ilk sırada firmaların detaylı olarak bilgilendirileceği Kalkınma Bankası yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı yer alıyor

Ankara Ziyareti Kapsamında MAKFED’te Önemli Görüşme

Ankara Ziyaretinde .3 görüşme MAKFED Genel Sekreteri Zühtü BAKIR ile gerçekleştirildi. Mesleki Yeterlilik Kurumları hakkında önemli konuların ele alındığı görüşmede, bölgemizde bulunan metal, kaynak, bakım onarım gibi önemli alanlarda sertifikaların alınması adına MAKFED MEYEM(Mesleki Yeterlilik Merkezi) ile işbirliği çalışmalarının başlatılması kararlaştırıldı.

İMES MM