Yeşile Gönül Veren OSB; İMES Dilovası

İMES e – Bülten Yayında!
18 Ağustos 2021
“İMES OSB’de İstihdam İş birliği İçin İlk İmzalar Atıldı”
14 Ekim 2021

Hedef 1 Milyon m2’lik Ağaçlandırma Yapmak 

İMES Dilovası OSB’de “Yeşile Gönül Ver” sloganıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, beraberinde yöneticiler ve bölge müdürlüğü personeli katıldı.

Bölgemiz ağaçlandırma alanında yapılan etkinlik öncesinde açıklamalarda bulunan İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN;

 “Son zamanlarda ülkemizin muhtelif yerlerinde meydana gelen yangın ve sel felaketlerinin yaralarının sarılması için desteğimizi sürdürüyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlik ile de birinci elden doğayla buluştuk. Makine ihtisas organize sanayi bölgesi olmamız sebebiyle bacasız bir sanayi üretimi gerçekleştiriyoruz. Bölgemizde ülkemiz geleceğine gönül vererek katma değerli ürün ürütüyor ve her geçen gün daha da büyütmek için çalışıyoruz. Doğa ve doğada yaşayan canlıların korunması, bölgemizin yeşil ve ferah bir alan olarak kalmasına katkı sağlamak için bugün yeşile gönül verdik. İlk fidanlarımızı yöneticilerimiz ve bölge müdürlüğü personelimizle birlikte toprakla buluşturduk. Etkinlik kapsamında toplamda 995 fidan dikildi.” ifadelerinde bulundu.

“Bölgenin Gelişimi İlk Olarak Doğaya Saygıyla Başlar”

Sözlerine devam eden Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, “Üretimin olduğu, insanların geçimini sağladığı bölgemizin korunması ve geliştirilmesi ilk olarak bulunduğumuz doğaya saygıyla başlar. Bu sebeple tüm sanayicilerimizin ve vatandaşlarımızın yeşile gönül vererek korunmasını ve arttırılması için mücadele etmesi gerektiği inancındayım. Bu vesileyle etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Hedef 1 Milyon m2’lik Ağaçlandırma Yapmak

Son olarak kurulduğu günden bu yana bölgenin muhtelif yerlerinde toplamda 850 bin m2 ağaçlandırma çalışması yapıldığını ifade eden Başkan TOKKAN 2022 yılında bu sayıyı 1 milyon m2’ye çıkarmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.”

Etkinlik katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu. 

İMES MM