Camimizin Temelleri Törenle Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden İMES OSB Camimize Büyük Bağış
1 Aralık 2017
Önemli Duyuru
12 Aralık 2017

Organize Sanayi Bölgemizde proje aşamaları tamamlanmış olan Dilovası İMES OSB camimizin temel atma töreni il protokolünün değerli üyeleri,komşu OSB Başkanları ve yöneticileri , İMES Ailesinin Yöneticileri ve Sanayicilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, GEBKİM OSB, Makine İhtisas OSB kıymetli başkanları ve işadamları,çeşitli kurum ve kuruluşların başkan ve temsilcileri, İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, Yalova-İMES OSB Yönetim kurulu Başkanı Süheyl Erboz,Dudullu İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ,Sanayicilerimiz katıldı.

Tören açılış konuşmaları, kurban kesimi ve il müftümüzün duaları eşliğinde temel atma ile son buldu. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.İrfan Küçükay açılış konuşmasında; “18 sene geçti, buralara ilk geldiğimiz zamanları hatırlıyorum. Dağ, taş ve topraktı. Burası tarım bölgesi değil, 7’nci sınıf tarım arazisi diye geçiyordu kazdıkça hep taş çıkan bir araziydi bizler Sanayi Bölgesine çevirdik. Sıra geldi bu işin manevi yönünü ortaya çıkarmaya. Camimizin temelini atmak bu güne kısmetmiş. Bugün temeli atılan camimizin bağışlarla en kısa zamanda bitirip ibadete açacağız” dedi.

Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn İbrahim Karaosmanoğlundan büyük bağış

Açılış konuşmasında söz alan Kocaeli Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. İbrahim Karaosmanoğlu ;  “İMES OSB Cami için Kocaeli Büyükşehir  Belediyesi olarak 100 ton demir bağışlıyoruz ayrıca bölgenin yeşillendirilmesi için 30.000 ağaç için söz veriyorum” dedi.

Tören; açılış konuşmaları, kurban kesimi ve il müftümüzün duaları eşliğinde temel atma ile son buldu.

İMES MM