Hakkımızda

Kocaeli-Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz kurulduğu günden bu yana hızla gelişerek yılda yaklaşık 2 Milyar $ ihracat kapasitesini oluşturan işletmelerin bulunduğu büyük bir makine kümesi haline geldi. 377 hektarlık bölgemizde makine, makine yan sanayi, demir- çelik, otomotiv yan sanayi, plastik enjeksiyon, ısıl işlem, cam sanayi gibi alanlarda faaliyet gösteren 38'i yabancı sermayeli olmak üzere toplamda 353 firmamız bulunuyor. Bölgemizde istihdam edilen kişi sayısı 17.590, bölge doluluk oranı %98 iken inşaat aşamasında olan 42 firmamız bulunmaktadır.

Firmalarımızın kurumsal olgunluk seviyelerini arttırarak yüksek katma değerli imalatın gerçekleştirilmesi ve ihracatlarına katkı sağlaması amacıyla her yıl düzenli olarak envanter çalışması yapıyoruz. Envanter çalışmalarımızla elde ettiğimiz bilgiyi geliştirmeyi ve kullanmayı önemsiyoruz. İşletmelerimizin istihdam, ihracat ve imalat analizlerinin yapıldığı iki envanter raporumuz ışığında firmalarımıza fayda sağlayacak önemli projeler ürettik. Sanayide dijital dönüşümün küresel düzeyde ivmelendiği bir atmosferde, son olarak işletmelerimizin teknolojik dönüşüm sürecinde hazır oluş seviyelerinin belirlenmesini hedefleyen envanter raporumuzu siz değerli sanayicilerimizle oluşturduk.

İMES OSB olarak bünyemizde faaliyet gösteren firmalarımıza modern altyapımız, kalite tescilli organizasyonumuz ve yenilikçi projelerimizle hizmet etmeye ve birlikte büyümeye devam edeceğiz. Bölgemize ve ülkemize katkı sunan firmalarımıza tüm üretim faaliyetlerinde başarılar dileriz.

 

Hızlı Erişim

Hizmetlerimize Hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Evrak

Mevzuat

Basında Biz

Ulaşım

İMES MM