İMES OSB’de Kalite Mühendisliği Yetiştirme Programı İçin İmzalar Atıldı.

3. Envanter Çalıştayı’nı Gerçekleştirdik.
5 Ekim 2023
EFQM Üstün Performansta İlerleme Belgesi’ni almaya hak kazandık.
24 Kasım 2023

İMES Organize Sanayi Bölgesi, 2021 yılından itibaren istihdama yönelik hayata geçirdiği projelerle dikkat çekiyor. Son olarak Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiği protokol kapsamında “Kalite Mühendisliği Yetiştirme Programı” dahilinde personel adaylarına İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi’nde eğitim verilecek ve bölge içerisinde istihdamları sağlanacak. 

Kalkınma Ajansları tarafından 2022-2023 döneminde yürütülecek faaliyetler kapsamında belirlenen genç istihdamının artırılması teması çerçevesinde, bölgede istihdam açığı olan sektörlerde, bu sektörlerin/mesleklerin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan gücünü sağlamak üzere istihdam garantili mesleki eğitimler düzenlenmesi amaçlanıyor. Bu sayede bölgedeki firmaların insan kaynağı kalitesinin ve üretim/hizmet kabiliyetlerinin artırılması planlanıyor.

Bu kapsamda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi iş birliğiyle İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursu İş Birliği protokolü imzalandı. İMES OSB Yönetim Merkezi’nde İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine; Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer CANTÜRK, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasari ÇELEBİ, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa ÇÖPOĞLU, İMES OSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Üyeleri, İMES OSB Bölge Müdürü Onur KESİCİ, İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi Genel Müdürü Deniz AYGAN ve basın mensupları katılım sağladı.

“İMES OSB Mükemmeliyet Merkezimizde Eğitim, İMES OSB’de İstihdam”

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ahmet TOKKAN: “İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursu İş birliği protokolü toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada atacağımız imzalar ile birlikte personel adayı birçok vatandaşımızın iş sahibi olmasına vesile olacağımıza inanıyorum.

Bölgemizde istihdam denince Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Güdümlü Projesi kapsamında üniversitelerimizin katkılarıyla hayata geçirdiğimiz İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi artık parmakla gösterilir konuma gelmiştir.

Faaliyete geçtiği 2022 yılından itibaren 144 farklı kurs ve seminerlere son rakamlar doğrultusunda yaklaşık 3000 kişi katılım sağladı. Bu eğitimlerin çoğu bizzat merkezimizde gerçekleştirilirken Türkiye’nin farklı noktalarından firmalar ve katılımcılar online eğitimlerle merkezimizin imkanlarından faydalanmıştır.  Merkezimiz, yalnızca eğitim değil, imalat, ARGE, danışmanlık hizmetleriyle de bölgeye faydalı olmaya devam etmektedir. 

Merkezimiz nitelikli istihdamın merkezi olurken, İMES Kariyer İnsan Kaynağı Portalımız işverenle iş arayanları buluşturmaktadır. Dilovası, Gebze, Körfez, İzmit ve İstanbul’un birçok bölgesinden vatandaşlarımız İMES Kariyer’e üye olup iş ararken, Firmalarımızda ilanlarını oluşturarak ihtiyaç duyduğu personeli İMES Kariyer’de aramaktadır.

Kadın istihdamını arttırmaya yönelik olarak İMES OSB Sercan Sağlam Anaokulumuz 2 ayrı sınıfta 50 öğrenci kapasiteyle hizmet vermektedir. Yine Türkiye’de ilk kez bölgemizde faaliyete geçen İŞKUR Hizmet Noktamız; İŞKUR tarafından 700’ü aşkın özgeçmiş yönlendirilmesinin yapıldığı en aktif İŞKUR Hizmet Noktası olarak öne çıkmaktadır.

İMES MM