İMES OSB’den BUTEKOM Ziyareti

Geri Kazanım Katılım Payı
21 Şubat 2020
İMES OSB’de Corona Virüsü’nden Korunmaya Yönelik Hijyen Çalışmaları Yapıldı
13 Mart 2020

İMES OSB olarak, Teknolojik Dönüşüm ve İş Geliştirme Birim Sorumlusu Emine ÜNSAL ile İMES Uygulamalı İleri Mühendislik ve Mükemmeliyet Merkezi Koordinatörü Aykut ULGAR, ikili iş birlikleri geliştirmek adına Bursa’da faaliyet gösteren Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM) Müdürü Dr. Mustafa HATİPOĞLU’nu ziyaret ettiler. 

Ziyaret kapsamında Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. BUTEKOM bünyesinde tekstil sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ziyaret edilerek, merkez içerisinde bulunan altyapı imkanları hakkında bilgi alındı. Ayrıca Türkiye’de sayılı olan Model Fabrika’da ziyaret edilerek, Dijital Dönüşüm kapsamında İMES OSB katılımcılarına hizmet verilmesi adına incelemeler gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili İMES OSB Bölge Müdürü Onur KESİCİ, “Ülkemizde bulunan iyi uygulama örneklerini her daim yakından incelemekteyiz. Bu kapsamda İMES OSB’ye yakın olan ve işletmelerimizin ihtiyaçlarına çözüm sunacak tüm ekosistemleri yerinde inceliyoruz. Bu inceleme çalışmaları ile faydalı iş birlikleri gerçekleştirmeyi de hedeflemekteyiz. Kendi bünyemizde faaliyete geçecek olan “Uygulamalı İleri Mühendislik ve Mükemmeliyet Merkezi” incelediğimiz iyi uygulama örnekleri ile daha etkin ve verimli faaliyetler yürütecektir.” İfadelerinde bulundu.

Ziyaret kapsamında BUTEKOM bünyesinde eğitim faaliyetleri düzenleyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı’nın çalışmaları, yöneticilerin katılımı ile eğitim yerleşkesinde incelenme fırsatı bulunuldu.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

İMES MM