Mükemmeliyet Merkezi’nden Mesleki Yeterlilik Desteği

Elektrik Kesintisi Hakkında
21 Ağustos 2020
Yıllık İşletme Cetveli Süresi Hakkında
28 Ağustos 2020

Geçtiğimiz aylarda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın katılımı ile temel atma töreni gerçekleştirilen “İMES OSB İleri Mühendislik ve Mükemmeliyet Merkezi” iş birliği faaliyetlerini gerçekleştirmek adına kurumlar ile görüşmelere başladı.

Mükemmeliyet Merkezi Müdiresi Emine ÜNSAL ve Proje ekibinden Özgür UĞURSOY, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Mesleki Yeterlilik Sınav Belgelendirme Dairesi Ar-Ge Biriminden Burcu Günşen AYDOĞDU, Meslek Standartları Dairesinden Amine YÜCE ve Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Zühtü BAKIR’ı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında İMES Dilovası OSB’de kurulacak olan İMES OSB İleri Mühendislik ve Mükemmeliyet Merkezi’nin detaylı anlatımı ile “Mesleki Yeterlilik” alanında yapılacak belgelendirme iş birlikleri görüşüldü.

Yapılacak olan sınavlar için merkez bünyesinde uygun eğitim salonları ve uygulamalı sınav alanları tasarlandı.

“MAKFED İle Belgelendirme Hizmeti Verilecek”

MAKFED’in “Ulusal ve uluslararası projelerde yer almak, Üyelerinin de ortağı olduğu projeleri düzenlemek” hedefi çerçevesindeki ilk çalışması “Makine Sektörü Mesleki Yeterlilik Merkezinin Kurulması (MAYEM)” projesi olmuştur. MAYEM ile İMES Dilovası OSB’de ilk olarak “Makine Montajı” ile “Makine Bakımcısı” Ulusal Yeterlilik sınavları yapılacaktır.

İMES MM