“Yabancı Uyruklu Öğrenciler Bölgemizde Ağırlandı”

17.04.2022 Elektrik Kesintisi Hk.
14 Nisan 2022
01.05.2022 Elektrik Kesintisi Hk.
27 Nisan 2022

İMES OSB olarak, MARKA Genel Sekreteri Mustafa ÇÖPOĞLU’nu, KBB Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman BÜYÜKŞAHİN’i ve Kocaeli Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrencileri Türk sanayi altyapısının tanıtılması için bölgemizde ağırladık.

İMES OSB Bölge müdürümüz Onur KESİCİ gelen heyet ve öğrencileri bölgemizde faaliyet gösteren Arte Elektronik, Sima Alüminyum ve Üçaslar firmalarımızda ardından İMES OSB Mükemmeliyet Merkezimizde ziyaret gerçekleştirdi. Çoğunluğu Mühendislik Fakültesinden olan öğrencilerin firma ziyaretleri sırasında tanıtımını yapan yetkililer tarafından detaylı bilgilendirildiler. Ziyaretler esnasın Bölge Müdürümüz bölgemiz hakkında detaylı bilgi vererek Türk sanayisinin gücünü ve okul hayatını tamamladıktan sonra Türkiye’de sosyal hayatını devam ettirecek olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Arte Elektronik firma yetkilisi, yerli üretim elektronik baskı devre kartlarını öğrencilere göstererek, hangi alanlarda kullanıldığı ve ne işe yaradığı konusunda bilgi sağladı. Makine parkuru ve üretim otomasyon sistemleri ile alanında Avrupa’nın sayılı tesislerinden olan firma öğrencilerin ilgi odağı olarak, baskı kartlarını detaylı inceleme şansı buldular. Baskılı devre kartı üretimi yapan firma; aydınlatma, otomotiv, endüstriyel elektronik, tüketici elektroniği, medikal ve iletişim sektörleri yer almaktadır.

Sima Alüminyum firma yetkilisi, girişte heyeti ve öğrenicileri karşılayarak savunma sanayi alanında yaptıkları çalışmaları gösteren stant üzerinde ürünlerini gösterdi. İlgileri çeken ürünleri yerinde inceleme ve görme şansı bulan misafir öğrenciler fotoğraf ve video görüntüleri aldılar. Toplantı salonunda bilgilendirmelerine devam eden yetkililer öğrencilere firma hakkında detaylı sunum yaparak bilgi sağladılar. Sima Alüminyum firması Havacılık, Uzay ve Savunma Sanayi başta olmak üzere, otomotiv, tekstil, elektromekanik, raylı sistemler ve tıbbi cihazlar gibi sektörlerde yer almaktadır.

Üçaslar firma yetkilisi tarafından firma sahası öğrencilere gezdirildi. Kalite kontol, Ar-Ge ve üretim aşmasındaki ürünler hakkında öğrencilere detaylı bilgi sağlayan ve gösteren yetkili, özellikle Roketsan ile uzaya yollanan parça öğrencilerin ilgi odağı oldu. Üçaslar firması İş ve Maden Makinaları yedek parça üretimi, OEM ve Havacılık sektörleri için parça üretimi alanlarında faaliyet göstermektedir.

Bölge Müdürümüz öğrencileri önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan İMES OSB Mükemmeliyet Merkezimizi gezdirerek, Merkez Müdürümüz Deniz AYGAN makine parkuru, eğitimler ve yapılacak faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdi. Öğrencilerin ilgisini çeken merkez hakkında soruları yanıtlayan AYGAN, ücretsiz kurslar ile burada öğrencilerin kendisini yetiştirerek nitelikli insan kaynağına dönüşeceği bir merkez olduğunu belirtti. Merkez Müdürümüz makineleri yerinde uygulamalı olarak öğrencilere gösterdi.  İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilmiş olup birçok kamu, kurum ve özel sektör hibesini ve desteğini almıştır.

Ziyaretler sonrası bölgemizde bulunan restoranda öğrencilere bölgemiz ve firmalar hakkında fikirleri sorularak iftar yemeği ile program son buldu.

15.04.2022

“Arte Firması Ziyaret edildi”

”’Üçaslar Firması Ziyaret Edildi”

”İMES OSB Mükemmeliyet Merkezimiz Ziyaret Edildi”

İMES MM