MARKA ile Yürütülen Nitelikli Ara Eleman Yetiştirme Programı İstişare Toplantıları Devam Ediyor

İMES OSB Yönetim Kurulu Firma Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
5 Ekim 2017
IV. Enerji Verimliliği Kongresi
9 Ekim 2017

İMES Organize Sanayi Bölgemizin nitelikli ara eleman ihtiyacının çözüme kavuşturulması ve Bölgemiz firmaları için hayati öneme haiz nitelikli eleman desteğinin sağlanabilmesi adına “İMES OSB NİTELİKLİ ARA ELEMAN YETİŞTİRME MERKEZİ” Projesi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje Destekleri Programı desteğiyle hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Bu bağlamda başta İmes OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sn: İrfan Küçükay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kerim ÇOLAKOĞLU, Ahmet SÖZER, Ahmet ŞAHİN, Bölge Müdürümüz Musa TURAN Bölge Müdür Yardımcımız Onur KESİCİ ve İmes OSB adına Proje Danışmanlıkları görevini yürütmekte olan Burak DİLER heyet halinde Marka Genel Sekreteri Sn Mustafa Çöpoğlu’ nu Başkanlığı’nda ziyaret etti. Ziyaret sırasında Proje İzleme Birim Başkanı Sn: Şevket Kırıcı, Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sn: Hüseyin Özgür Ünsal ile de yapılması planlan “NİTELİKLİ ARA ELEMAN MERKEZİ” ile ilgili görüşmeler yapıldı.

Görüşmede açıklama yapan, Başkanımız Sn: İrfan Küçükay” Sanayicilerimizin gelişimine katkıda bulunmak OSB Yönetim Kurulumuzun en önemli görevi haline gelmiştir. Alt yapı sistemimizle bir çok OSB’ ye örnek olan İMES OSB, İşletme Modeli ile de örnek bir OSB olacaktır. Kalkınma ajansı ile yürüttüğümüz bu proje dışında Avrupa Birliği IPA II Rekabetçi Sektörler Programı’na sunduğunuz Makine İmalat Sektörü Mükemmeliyet Merkezi projemizde bulunmaktadır. Arge ve İnovasyon çalışmalarımızı yürüteceğimiz “Test Merkezi” yazılım ve çok özellikli makinaların bulunacağı bir merkez projemizi Kalkınma Ajansı desteğiyle kurmayı planladığımız; “NİTELİKLİ ARA ELEMAN” projesiyle tamamlayıp örnek bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Destekleri için Kalkınma Ajansı Yetkililerine teşekkürlerini sunan heyet günün anısına plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

İMES MM