Gebze Belediyesi ve İlçedeki İki Lise İle İstihdam İşbirliği Protokolü İmzalandı

“İMES OSB’de İstihdam İş birliği İçin İlk İmzalar Atıldı”
14 Ekim 2021
Ali Nuri ÇOLAKOĞLU Meslek Lisesi ile Okul – Sanayi İşbirliği Hakkında Görüşüldü
21 Ekim 2021

Kocaeli Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi faaliyet gösteren firmalarının insan kaynağı ihtiyacını karşılamak ve bölge istihdamına katkı sunmak adına hayata geçirdiği imeskariyer.com İnsan Kaynağı portalını duyurdu. Sanayiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmasının ardından Dilovası Belediyesi ve Ali Nuri ÇOLAKOĞLU Anadolu Lisesi ile İMES Dilovası OSB arasında istihdam işbirliği protokolü imzalandı.

İMES Kariyer’in kent genelinde daha fazla kişiye ulaşması için işbirliği kurulması hedefi doğrultusunda son olarak Gebze Belediyesi, Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gebze STFA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de İMES Dilovası OSB ile istihdam işbirliği protokolü yapan kurumlar oldu. Protokol için Gebze Belediye Başkanı Zinnur BÜYÜKGÖZ, İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Kerim ÇOLAKOĞLU ve Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serkan USLU, Gebze STFA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erdinç ABİKE imza töreninde hazır bulundu.

“imeskariyer.com İstihdam Odaklı Sonuç Getirecek Bir Proje”

Protokol öncesinde açıklamalarda bulunan Gebze Belediye Başkanı Zinnur BÜYÜKGÖZ “ Ülkemizin ekonomi ve sanayi başkenti potansiyelini taşıyan, istihdam edilen insan sayısı bakımından en yoğun bölgelerden biri olan Gebze ilçemizde, belediyemiz istihdam ofisi aracılığıyla vatandaşlarımızın iş bulma süreçlerine destek oluyoruz. Çalışan nüfus olarak da önemli kentlerden biri olan ilçemizde alternatif istihdam oluşturma projelerine de belediyemiz olarak her zaman destek vermeye hazırız. Bölgemizin en önemli üretim üslerinden olan İMES Dilovası OSB, hem sanayi bölgelerinin mavi ve beyaz yaka ihtiyacı, hem de vatandaşlarımızın istihdam ihtiyacı dolayısıyla çok önemli bir projeye imza attı. Kıymetli sanayicilerimizin çağrıları doğrultusunda vatandaşlarımızın iş bulma ihtiyacını karşılama arzusu içinde bu projeye destek vermek istedik. Başta değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet TOKKAN, yönetim kurulu üyelerimiz ve müteşebbis heyet üyelerimiz ve bölge müdürümüze katkılarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün imzalarımızla başlayacak olan süreçte İmeskariyer.com insan kaynağı portalının hem sanayicimiz hem de vatandaşlarımız için değer oluşturacak, istihdam odaklı sonuç getirecek bir proje olacağına inanıyorum.“ dedi.

“imeskariye.com Aktif Örnek Bir İstihdam Projesi Olmayı Hedefliyor.”

İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN “ Kocaeli Gebze VI. (İMES) Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak yalnızca kurumsal unvanımızda Gebze ismini taşımıyor sanayicilerimiz için çalıştığımız projelerde bölge halkımızın ihtiyaçlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Hem sanayicimizin eleman hem de vatandaşlarımızın istihdam ihtiyacına karşılık hayata geçirdiğimiz imeskariyer.com için burdayız. Bugün aramızda Gebze Belediye Başkanımız Sayın Zinnur BÜYÜKGÖZ, iki kıymetli eğitim kurumumuzun okul müdürleri Sayın Serkan USLU ve Sayın Erdinç AYBİKE var. Öncelikle istihdama katkı sunmak adına başta paydaşlarımıza ve burada bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.2000’li yılların başından beri bölgede faaliyetlerini sürdüren sanayicimiz ile birlikte aynı güzergâhtan Gebze ilçemizden yüzlerce vatandaşımız her gün çalışmak için bölgemize geliyor. Sanayicimiz de vatandaşlarımız da artık birbirini çok iyi tanıyor ve birlikte emek harcıyor. imeskariyer.com İnsan Kaynağı Portalı’nın amacı hem firmalarımız hem de bölge halkının faydalanabileceği aktif, örnek bir istihdam projesi olmaktır. Yıllardır birbiriyle çalışan, işveren, iş tutan sanayicimiz ve vatandaşımız için bugün gerçekleştireceğimiz protokol büyük önem taşıyor.

İMES Dilovası OSB olarak ülkemize sağladığımız katma değerin yanı sıra 11.000 vatandaşımızı istihdam ederek 11.000 haneye değer oluşturduğumuzu biliyor ve bu sayıları daha da arttırmak için çalışıyoruz. Vatandaşlarımız, imeskariyer.com adresine girerek tek bir tıkla üye olarak özgeçmişini yüklediği anda 311 firmanın kapısını çalmış, özgeçmişini ilgili insan kaynağı temsilcisine bizzat bırakmış oluyor. Yine firmamızın ilgili insan kaynağı temsilcisi de tek bir tıkla aradığı pozisyondaki personel ihtiyacını rahatça karşılayabiliyor.
Son olarak başta projemize desteğini iyi niyet protokolü ile imza altına alarak Gebze Belediye Başkanımız Sayın Zinnur BÜYÜKGÖZ, kıymetli okul müdürlerimiz Serkan USLU ve Erdinç ABİKE’ye katılımlarından ve desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. “ dedi.

Protokol töreni imzaların atılmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

İMES MM