“İMES OSB’de İstihdam İş birliği İçin İlk İmzalar Atıldı”

Yeşile Gönül Veren OSB; İMES Dilovası
20 Eylül 2021
Gebze Belediyesi ve İlçedeki İki Lise İle İstihdam İşbirliği Protokolü İmzalandı
21 Ekim 2021

Kocaeli Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi faaliyet gösteren firmalarının insan kaynağı ihtiyacını karşılamak ve bölge istihdamına katkı sunmak adına hayata geçirdiği imeskariyer.com İnsan Kaynağı portalını duyurdu. Sanayiciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmasının ardından Dilovası Belediyesi ve Ali Nuri ÇOLAKOĞLU Anadolu Lisesi ile İMES Dilovası OSB arasında iyi niyet protokolü imzalandı.

Protokol için Dilovası Belediye Başkanı Hamza ŞAYİR, İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN, İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Kerim ÇOLAKOĞLU ve Ali Nuri ÇOLAKOĞLU Anadolu Lisesi Müdürü Muharrem KARAKOÇ masada yerini aldı.

“imeskariyer.com Hem Vatandaş Hem de Sanayici İçin Var”
Protokol öncesinde açıklamalarda bulunan Dilovası Belediye Başkanı Hamza ŞAYİR “ İlçemiz şehrimizin en güzide ilçelerinden biri ve sanayinin yoğunlukta olduğu bir bölge. Belediyemiz istihdam ofisi aracılığıyla vatandaşlarımızın iş bulmalarını sağlıyoruz. Çalışan nüfus ve genç nüfus açısından büyük bir potansiyele sahip ilçemizde alternatif istihdam oluşturma projelerine de belediyemiz olarak her zaman destek vermeye hazırız. Bölgemizin en önemli üretim üslerinden olan İMES Dilovası OSB’nin ortaya çıkardığı imeskariyer.com projesini duyar duymaz kendilerini tebrik ettik ve neler yapabiliriz, belediye olarak bu projeye desteğimizi nasıl sunarız diye düşündük. Başta değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet TOKKAN, yönetim kurulu üyelerimiz ve müteşebbis heyet üyelerimiz ve bölge müdürümüze katkılarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İmeskariyer.com insan kaynağı portalının hem sanayicimiz hem de vatandaşlarımız için var oluşturulmuş bir proje ve her anlamda büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. “ dedi.

“Vatandaşlarımıza Ulaşmak İçin Protokolümüz Büyük Önem Taşıyor”
İMES Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet TOKKAN “ İMES Dilovası OSB olarak Dilovası ilçemiz ve ilçemizde bulunan başta Dilovası Belediyesi olmak üzere birçok kurumumuzla dirsek temasımızı sürdürüyoruz.  Bu manada firmalarımızın insan kaynağı ihtiyacına yönelik hayata geçirdiğimiz imeskariyer.com İnsan Kaynağı Portalı’nın hem firmalarımız hem de bölge halkının faydalanabileceği aktif bir proje olması için bugün gerçekleştireceğimiz protokol büyük önem taşıyor.

İMES Dilovası OSB olarak ülkemize sağladığımız katma değerin yanı sıra 11.000 kişiyi istihdam ederek 10.600 haneye değer oluşturduğumuzu biliyor ve bu sayının her geçen artması için projeler üretiyoruz.

“Tek Tıkla 311 Firmaya Özgeçmişinizi Ulaştırabiliyorsunuz”
Vatandaşlarımız, imeskariyer.com’a girip tek bir tıkla üye olarak özgeçmişini  yüklediği anda 311 firmanın kapısını çalmış, özgeçmişini ilgili insan kaynağı temsilcisine bizzat bırakmış oluyor. Yine firmamızın ilgili insan kaynağı da tek bir tıkla aradığı pozisyondaki personel ihtiyacını rahatça buradan karşılayabiliyor. Son olarak başta projemize desteğini iyi niyet protokolü ile imza altına alarak gösteren Dilovası Belediye Başkanımız Sn. Hamza ŞAYİR’e ve Ali Nuri ÇOLAKOĞLU Okul Müdürümüz Muharrem KARAKOÇ’a katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. “ dedi.

Protokol töreni imzaların atılmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

14.10.2021

İMES MM