İMES OSB Bir İlki Daha Gerçekleştirdi

İMES OSB & TAYSAD İşbirliğinde Otomotiv Sektörü Ele Alındı
23 Eylül 2019
Proje Lansman Toplantısı Gerçekleştirildi
21 Ekim 2019

İMES Organize Sanayi Bölgemiz tarafından yaptırılan, kadın istihdamında artış sağlanmasına öncülük edecek olan ve bölgemizde yer alan firmalarda çalışan personellerimizin çocuklarını bırakabilmeleri amacıyla hizmete sunduğumuz İMES OSB Sercan Sağlam Anaokulumuz’un açılış törenini Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve kıymetli misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirdik.

İMES Organize Sanayi Bölgemizin yaptırdığı 2 derslikli İMES Organize Sanayi Bölgesi Sercan Sağlam Anaokulumuz’un açılış törenine, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan,  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Organize Sanayi Bölgelerinin başkanları,  İMES Organize Sanayi Bölgesinde görevli iken trafik kazası sonucu  vefat eden ve okulumuza ismi verilen Sercan Sağlam’ın babası Yaşar Sağlam, annesi Emine Sağlam ve ablası Semra Gündoğdu ile çok sayıda davetlimiz katıldı.

Valimiz  Hüseyin Aksoy törende yaptığı konuşmalarında;“ Bugün benim açılışıyla çok mutlu olduğum bir programda bir aradayız.  Birçok programda bulunarak, birçok açılışlar yapıyoruz. Ancak bugünkü açılış benim için çok büyük anlam taşıyor. Organize Sanayi Bölgelerini ziyaret ettiğimizde Organize Sanayi Bölgelerimizden ricada bulundum. Kadın istihdamını daha üst noktalara taşımak durumundayız, dedim. Çalışmak zorunda olup, çocuğunu bırakamadığı için çalışamayan anneler var. Bunların çalışmalarına fırsat verebilecek bir organizasyonu gerçekleştirmek durumundayız. Bu konuda da Organize Sanayi Bölgelerimiz istihdamın yoğun olarak yer aldığı bölgelerin başında geliyor. Buralarda anaokulları yapalım ve bu okullarda çalışmak isteyen kadınlarımıza fırsat yaratalım dedim. Anaokullarımız 3, 4 – 5 yaş grubunda çocuklarımızın gittiği okullarımızdır. Yani 3 yaşındaki çocuğumuzu da anaokuluna alabilecek durumdayız. Dolayısıyla çalışmak isteyen anneler için bu önemli bir fırsat. Bu noktada bu işe ilk başlayan  İMES Organize Sanayi Bölgemiz. Sayın Başkana ve yönetim kurulunun bütün üyelerine teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İrfan KÜÇÜKAY; özellikle kadın istihdamını önemsiyoruz. Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilecekleri, ekonomik özgürlüklerine kavuşabilecekleri bir ortamı onlara sunmak durumundayız. Bu bakımdan anaokulları da onların çalışmalarına fırsat yaratacak bir organizasyondur. Bu yönüyle benim için çok önemli ve anlamlı. Burada şu aşamada 27 öğrencimiz var. Organize Sanayi Bölgesi çalışanlarının yanında yakın yerleşim yerlerindeki insanlarımız da bu okuldan yararlanacak. Okulun bir takım ihtiyaçlarını Organize Sanayi Bölgesi yönetimi karşılıyor. Bu yönüyle de teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmalarını gerçekleştirdi.

Anaokulu açılış töreninden sonra gerçekleştirmiş olduğumuz Müteşebbis Heyet Toplantısı hatıra fotoğrafı ile sonlandırıldı.

İMES MM