İMES OSB & TAYSAD İşbirliğinde Otomotiv Sektörü Ele Alındı

Taziye Mesajı
3 Eylül 2019
İMES OSB Bir İlki Daha Gerçekleştirdi
4 Ekim 2019

İMES OSB’de Eğitim ve Sektör Toplantıları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Organize Sanayi Bölgemizde Otomotiv Sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en büyük ihraç kapasitesine sahip sektörleri arasında yer alan Otomotiv sanayinde özellikle yeni dönem gelişmeleri ile başlayan bir dönüşüm süreci yaşanmaktadır. Yerli otomobil çalışmalarının yanında elektrikli otomobil çalışmaları da yeni dönem düzenin belirleyici gelişmelerine ev sahipliği yapıyor. Bölgemizde yer alan firmalarımızın %22’sini oluşturan ve bölgemizde gerçekleştirilen satışların %42‘sini elinde bulunduran otomotiv sanayine yönelik Türkiye’de 400′ ü aşkın üyesi ile Türk otomotiv tedarik sanayinin tek temsilcisi olan Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ile ülkemizde 3 büyük sektör içerisinde yer alan sektörün geleceğini anlamak ve doğru yorumlayabilmek amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

Otomotiv sektöründe öncü konumunda bulunan TAYSAD  ile yaptığımız işbirliği protokolü kapsamında bölgemizde bilinç oluşturma ve sektörün geleceğine yönelik planlamalar yapma konusunda gerçekleştirilen toplantı soru cevap bölümünün ardından hatıra fotoğrafı ile sonlandırıldı.

İMES MM