İMES OSB’den Yatırım Atağı

İMES OSB’den Eğitim-Sanayi İş Birliğine Bir Katkı Daha
26 Eylül 2018
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü
4 Ekim 2018

İMES Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuz Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli-Gebze VI. Makine İhtisas Organize Sanayi (İMES) Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay ve yönetimini makamında konuk etti. Birliktelikte yatırımları büyütme ve üretimleri artırmak için gerekli çalışmanın yapılması kararı çıkarken, Başkan Karaosmanoğlu 175 firma ile Türkiye ekonomisine katma değeri yüksek ürünlerle katkı sunan İMES OSB’ye her türlü desteğini vereceğini dile getirdi.

Yıllık ortalama katma değeri bir milyar dolar, ihracat kilogram bedeli 7 dolar ile makine, demir çelik, otomotiv yan sanayi, cam, plastik, kauçuk gibi 51 farklı sektörde makina üretimi gerçekleştiren İMES OSB’nin çok önemli bir kurum olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, Üretimin artması için her türlü desteği vereceklerinin de altını çizdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız İrfan Küçükay ziyaret sonrası yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkürlerini ileterek “Yatırım planımızdan bahsedince İbrahim Başkanımız derhal başlayın dedi. Bize bu destek son derece heyecan ve şevk kattı. İMES OSB olarak üretimlerimiz yüksek teknolojiyi içermektedir. OSB yönetimi olarak bir envanter çalışması yaptık. Bu çalışmada gördüğümüz sonuç ise ihracat ortalamamızın yedi dolar olduğunu göstermektedir. Türkiye’de bu rakam 1,4 dolardır. Yakaladığımız bu rakamı geliştirmek istiyoruz. Ülke olarak yüksek katma değerli ürünler ihraç etmek zorundayız” ifadelerini kullandı

İMES OSB’nin kuruluşundan bu yana büyük gelişim kaydettiğini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Biz de alt yapıdan üst yapıya kadar, ulaşım yollarından çevre düzenlemesine kadar OSB’lerin her türlü ihtiyaçlarına cevap veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Şimdi İMES OSB’nin genişletilmesi ve üretime daha fazla katkı verme durumu var. Bizler de bu atılımı destekliyoruz ve yatırımın en kısa sürede hayata geçirilmesini istiyoruz. Katma değeri yüksek ve teknolojik üretim yapan yatırımcılarımızı diğer üreticilerimiz gibi çok önemsiyoruz. Yatırım ve üretim yapan başımız tacıdır” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

İMES MM