OSBÜK 21. Olağan Genel Kurulu

İMES e – Bülten 6-. Sayı
5 Haziran 2023
Çevre Haftasında Farkındalık Ziyareti
23 Haziran 2023

İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Tokkan ve beraberindeki yöneticilerimiz OSBÜK 21. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonu’nda düzenlenen Genel Kurul, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcı Hasan Büyükdede, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu ve Kütükcü’nün katılımıyla yapıldı.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun (OSBÜK) 21. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü yeniden seçilerek güven tazeledi.

OSB’lerde talep edilen arsaların büyüdüğüne işaret eden Büyükdede, “Türkiye ilerleyen dönemlerde daha büyük sanayi alanlarına kavuşmak zorunda kalacak. Biz de sanayi alanlarında bu ihtiyacı karşılamaya gayret ediyoruz.” dedi.

Kütükcü de OSB’lerin Türk sanayisinin lokomotifi olduğunun altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

“Çok çalıştık, çok ürettik, çok ihracat yaptık. Organize sanayi bölgelerimizi, üretim camiasının en güçlü temsilcisi haline getirdik. Sanayi üretiminin, istihdamın, ihracatın lokomotifi olduk. Başarımız sınırları aştı, dünyaya örnek olduk. Bu dönemde sadece ülkemizi değil, küresel ekonomiyi tehdit eden salgınlara, savaşlara şahitlik ettik. Ancak tüm bunlara rağmen, organize sanayi bölgeleri olarak sorunlara teslim olmadık, olumsuzluğa odaklanmadık. ‘Bizim işimiz üretim.’ dedik, işimize baktık. Türkiye’nin küresel tedarik zincirlerine eklemlenmesine öncülük ettik. Biz ürettikçe Türkiye büyüdü, Türk sanayisi gelişti.”

OSBÜK Başkanı Sn. Memiş Kütükçü ve yönetimini tebrik eder, yeni dönemlerinde başarılar dileriz.


İMES MM