İMES OSB’de Savunma Sanayi Buluşması

Savunma Sanayi Alaninda Farkindalik Etkinliği
29 Nisan 2019
İMES Dilovası Camii İbadete Açıldı
15 Mayıs 2019

İMES OSB olarak bölgemizde faaliyet gösteren firmaların Savunma Sanayi alanına yönelik çalışmalarını teşvik etmek, bölgemizde savunma sanayi alanına yönelik bilinci artırmak amacıyla 10.05.2019 tarihinde Bilişim Vadisi Eren Bülbül Konferans Salonunda toplantı gerçekleştirildi. Savunma Sanayi, Kamu Kurumları ve Sanayicileri bir çatı altında toplayan organizasyonda Savunma Sanayi alanına yönelik çalışmaları artırmak amacıyla ASELSAN yetkilileri ve sanayiciler arasında birebir görüşmeler yapıldı.

Gebze teknik Üniversitesi Eski Rektörü, Türk Savunma sanayinin göz bebeği kuruluşu Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof.Dr. Haluk Görgün’ün katılımıyla,  “Savunma Sanayi alanında farkındalık” konulu toplantıya Prof.Dr. Haluk Görgün’ün yanı sıra, Gebze kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve çok sayıda sanayici iş insanı katıldı.

Savunma Sanayi için sanayicilere seslenen Prof. Dr. Görgün, “Gebze’de bir çok projede yer aldık. Bu zamana kadar akademik yönümüzle buradaydık, şimdi masanın farklı tarafında yer alarak buradayız. 6 bin kişilik dev bir orduyla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Toplantı İftar Programı ardından son buldu.

İFTAR YEMEĞİNE YOĞUN KATILIM

Program sonrası katılımcılara bir iftar yemeği verildi. Aş-San Catering’in Bilişim Vadisindeki yemek salonunda düzenlenen iftar yemeğine iş, siyaset ve bürokrasiden çok sayıda isim katıldı. İftar programı, Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Dilovası kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir, GOSB yönetim kurulu başkanı Vahit Yıldırım, DOSB yönetim kurulu başkanı Mustafa Türker, Ak Parti Dilovası ilçe başkanı Osman Akbulut, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, İMES OSB yönetim kurulu üyeleri , katılımcı firmalar, OSB başkan ve bölge müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

İMES MM