İMES OSB’de Üreten SMS TORK, Sektöründe İhracat Birincisi

“İMES Dilovası OSB; Kalite Standartlarında Hizmet Veriyor!”
14 Ekim 2020
Bölgemiz Firmalarından Kartal Bombe, Metal Sektöründe Ödülün Sahibi Oldu
27 Kasım 2020

İMES Dilovası OSB’de faaliyet gösteren SMS TORK,  İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından  “ En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firma” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Kocaeli – Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas OSB’de gerçekleştirdikleri faaliyetlerle birçok firmamız belli otoriteler tarafından takdire layık görülerek ödüllendiriliyor. Son olarak İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen ihracat ödül töreninde bu yılda ödüller sahiplerine ulaştı. 2019 yılında başarı gösteren ihracatçılar, 17 farklı kategoride değerlendirilip, ihracat başarısı gösteren firmalara ödülleri takdim edildi.

Bölgemizde üretim faaliyetlerini sürdüren SMS TORK, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından  “En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firma” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Ödülü SMS-TORK Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Kaya İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Şanal’dan aldı.

SMS TORK, 1985 yılında TORK markası ile sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılından itibaren İMES OSB’de üretim faaliyetlerine devam eden SMS TORK, Ülkemizde ilk yerli solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör imalatçısıdır. 2017 yılının ikinci VARNASAN markasını da kendi bünyesine katarak vana imalatına başlamıştır. TORK ve VARNASAN markalarıyla, akışkan kontrolünde gücünü arttırmaya devam etmektedir.

İmalatını İMES Dilovası OSB’mizde 4000 metrekare kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde gerçekleştiren TORK bünyesinde bulunan Ar-Ge ekibi ile tasarım ve üretimini gerçekleştirdiği %100 yerli ürünler ile müşterilerine çözüm üretmektedir. Bugün dünyada 87 ülkede TORK marka ürünler tercih edilmektedir. Türkiye’den akışkan kontrol teknolojileri alanında bir dünya markası çıkarmayı hedefleyen TORK ekibi bu alandaki çalışmalarını büyük bir heyecan ile sürdürmektedir.

İMES Dilovası OSB olarak modern galeri sistemimizle altyapı da Türkiye’de öncü bir OSB olarak, 7/24 kusursuz hizmet anlayışıyla görev alan uzman personelimiz ile üretimini gerçekleştiren ve ülke ekonomisine değer katan tüm firmalarımızı destekliyoruz.

Son olarak İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından “ En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firma” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olan SMS TORK’un yöneticilerini ve çalışanlarını yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

İMES MM